Інформація про Донцівську сільську раду

Донцівська сільська рада знаходиться в Новопсковському районі Луганської області за 25 км на північний схід від райцентру Новопсков, за 55 км від залізничної станції Старобільськ і за 190 км від м.Луганськ. У підпорядкування ради входить село Донцівка.

Всього по сільській раді числиться дворів – 430.

Населення сільської ради становить – 1180 осіб.

Загальна земельна площа території  сільської ради  складає – 10700 гектарів.

Перша згадка про с. Донцівку з’явилася в 1809 році, хоча принаймні перші зимівники, а потім хутори були заселені козаками ще в середині 17 сторіччя, але як село воно стало в 1809 році.В 1921 році в селі був створений комнезам, на який покладався обов’язок розподіляти землі. В 1923 році на південній окраїні села була створена комуна ім. Леніна, а на протязі 1927-1928 років в селі організовується 5 ТСОЗів і в 1929 році вісі ТСОЗи і комуна були об’єднані в одну сільгоспартіль «Більшовик».В 1932-1934 роках артіль «Більшовик» розподілилася на чотири господарства «Комунар»,»1 Травня», »2-ї П’ятирічки» та «Більшовик», а в 1959 році господарства об’єдналися в колгосп ім. Чапаєва.

10 липня 1942 року чорна хмара окупації нависла над селом після бомбового нальоту фашистів.В селі згоріло 5 будинків та 1 тваринницьке приміщення, магазин. Фашисти встановили жорстокий «порядок» в селі,вони організували відправку молоді в німецьке рабство. 17 січня 1943 року  село було  визволене від німецьких окупантів. Про мужність та відвагу в боях з німецькими загарбниками говорить і такий факт, що до 700 наших односельців були нагороджені орденами та медалями.

В центрі села розташований меморіал загиблим воїнам в роки Великої Вітчизняної війни, де викарбовано 217 прізвищ односельців,які не вернулися з поля бою, а також могила, де захоронені воїни радянської армії, які загинули за визволення села Донцівка в 1942-1943 роках це Жуков, Лях, Сосков та 35 невідомих солдат.

Були в історії села як часи розквіту і злету, так і періоди занепаду та безнадії.Багато славних імен пам’ятають донцівці, людей, які присвятили своє життя рідному селу і його розвитку. Це в першу чергу, прославлені голови колгоспу імені Чапаєва - Риб’янцов Ілларіон Іванович та Дівицький Іван Михайлович, які займалися газифікацією села,прокладали дороги, будували житло для колгоспників, дитячі садки і клуби.

На сьогоднішній день Донцівська школа - одна з найбільших шкіл району серед шкіл І-ІІ ступенів. Завдяки допомозі постійним спонсорам ТОВ СП «НІБУЛОН» та базовому господарству  ПП СВФ «Агро», на чолі з Шаповаловим М.В., школі постійно надається матеріальна допомога. Школа продовжує виконувати свою основну задачу – навчання та виховання дітей, завдяки наполегливій праці директора школи Миршевого Олександра Володимировича та педагогічного колективу.

Після довготривалої перерви з червня 2011 року у приміщенні Донцівської ЗОШ І-ІІ ст. розпочав роботу комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад «Чебурашка» Донцівської сільської ради»,який відвідує 20 дітей.

На території села працює Донцівська сільська лікарська амбулаторія загальної практики сімейної медицини, яку очолює сімейний лікар Река Федір Васильович. Жителям села надають медичну допомогу досвідчені фельдшер, медсестри. В лікарні також працює стоматологічний кабінет на чолі з лікарем –стоматологом Старцевою Ольгою Федорівною.

Донцівці не тільки вміли працювати,а й весело відпочивати.В селі працює сільський будинок культури,який є основним місцем відпочинку жителів нашого села. На високому культурному рівні проходять масові заходи по святкуванню державних та місцевих свят, на чолі з зівідуючим будинку культури Скнаріним Івном Івановичем. Він нагороджений грамотами та дипломами Новопсковського відділу культури і туризму та обласного управління культури і мистецтв.Донцівський сільський будинок культури є з одним з найкращих серед сільських будинків культури.

У приміщенні сільського будинку культури працює бібліотека. Книжний фонд бібліотеки складає більше 16 тисяч екземплярів літератури. В бібліотеці працює університет третього віку, проводяться масові заходи до різних календарних свят, організовуються книжкові виставки.В бібліотеці оформлений енторгафічний куточок: «Мій край слобожанський». Завідуючою бібліотеки є Гнетнєва Валентина Іванівна.

Село славиться своїми знатними  спортсменами,які досягли успіхів не тільки на місцевому рівні,а й на мировій арені.Це наші односельці – гирьовики Беденко С.А.,Краснянський В.Є., Кобилєв С.Г., Каркачов М.В., яких тренував на добровільних засадах вчитель фізкультури Руденко О.А.Гордістю нашої громади є жінки, яким було присвоєно почесне звання «Мати-героїня»: Головіна Наталія Петрівна, Боклажкова Лідія Тихонівна, Журавльова Ганна Лаврентіївна. Учасники ліквідації на ЧАЕС: Кобілєв М.І., Кобилєв Г.І., Остапенко В.М., Левицький З.С., Кримцев М.І.,Зайцев Ф.І.,Козеренко М.Ф., Самойленко А.Т.Воїни-інтернаціоналісти – Дугін П. М.,Попов В.М. і Лавринович В.Д. Учасники АТО - Сіроклин І.В., Зайцев В.П., Осятров О.В., Ялецький А.Є., Кіянова А.Е.

Минуть роки, історія поповниться новими фактами, подіями, а село Донцівка буде жити  і процвітати завдяки сьогоднішньому молодому поколінню, які гідно прославлять своїх односельців і свій рідний край.

Логін: *

Пароль: *